Motywacja do ćwiczeń

Motywacja do ćwiczeń

Osiągnięcie celu wymaga wielu wyrzeczeń. Tę prawdę, w toku treningu poznaje każdy kulturysta. Dla jednych jest to zrezygnowanie z jakiegoś towarzyskiego spotkania, ale dla wielu oznacza to także wyrzeczenie się szkodliwych nałogów, jakimi dla każdego sportowca, a w szczególności dla tych, którzy uprawiają ćwiczenia siłowe, są papierosy i alkohol.

Wyzbycie się tych nałogów, to pierwszy krok na drodze do podniesienia stanu zdrowia oraz uzyskania siły i to nie tylko fizycznej.    Siła daje odwagę - siła charakteru daje odwagę cywilną. Jest to ten rodzaj odwagi, który nie pozwala patrzeć biernie na przejawy zła, głupoty, nieudolności, nieuctwa i wszystkich innych negatywnych rzeczy, ale zwalcza je w każdej postaci i na każdym kroku. Chodzi więc o to, aby nabyte w treningu kulturystycznym cechy charakteru przenieść w życie. Właściwie je spożytkować w pracy, w odnoszeniu się do otoczenia, w doskonaleniu samego siebie. Ten cel powinniście sobie wyznaczyć jako główny i ostateczny.

Musisz zdecydować czy chcesz mieć nadal wiotkie mięśnie, pochylone plecy, wąską klatkę piersiową, czy też wolisz wzbudzać podziw pięknie rozwiniętą muskulaturą, śmigłą sylwetką, szerokimi barkami.

dzięki ćwiczeniom dotychczasowy cherlak przemienia się w zupełnie innego człowieka, a wraz z wyglądem zmienia się jego samopoczucie, zmienia usposobienie. Nagromadzona w mięśniach energia szuka ujścia: budzi się chęć czynu, aktywny stosunek do wszystkich zjawisk życia. To właśnie jest jedną z najważniejszych wartości człowieka, zwłaszcza mężczyzny.

Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.

Żebym nie był gołosłowny przytoczę teraz jeden z życia wzięty przykład:

Kiedy w ciężkim wypadku motocyklowym Antoni Kołecki doznał skomplikowanego złamania nogi i licznych, bardzo dotkliwych obrażeń ciała, nie załamał się. choć lekarze nie wróżyli mu kompletnego powrotu do dawnej sprawności, Antoni Kołecki zaciętością, uporem, wiarą i systematyczną pracą w ćwiczeniach siłowych, doszedł po długich miesiącach bardzo ciężkiej pracy do zdrowia, do dawnej sprawności układu ruchowego.

Można śmiało powiedzieć i nazwać, że kulturystyka jest "Królową wszelkich dyscyplin sportowych i rekreacyjnych".

Być silnym, to posiadać nie tylko potężne bicepsy, ale i sprawnie działające narządy wewnętrzne, płuca, serce, organy trawienia. To mieć stalowe nerwy i bystry umysł. Wreszcie, to także posiadać charakter: być takim człowiekiem, by "Tobie i z Tobą było dobrze".

Droga do tego celu nie jest łatwa, ani prosta, ale ...

... PRACA I KULTURYSTYKA DZIAŁA CUDA ... !!

WYBIERAJĄC STYL ŻYCIA, KTÓREGO NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ JEST ĆWICZENIE NA SIŁOWNI, WYBRAŁEŚ DOBRZE !

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl