Hemoroidy leczenie zabiegowe

Hemoroidy leczenie zabiegowe

Leczenie zabiegowe hemoroidów stosuje się w zaawansowanym stadium choroby oraz w przypadku gdy brak jest efektów leczenia zachowawczego. Istnieje kilka metod zabiegowych stosowanych obecnie do terapii osób cierpiących na hemoroidy. Leczenie zabiegowe zazwyczaj zajmuje około 15 min i jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym przez co jest całkowicie bezbolesne. Metody leczenia hemoroidów zabiegowo mają na celu usunięcie zmienionych chorobowo i wypadających do światła odbytu naczyń krwionośnych.

Stosowane obecnie metody zabiegowego leczenia hemoroidów to:

Metoda Longo – jest to na dzień dzisiejszy ciesząca się największym zainteresowaniem a zarazem wyjątkowo skuteczna metoda usuwania hemoroidów. Polega ona na usunięciu guzka wraz z fragmentem błony śluzowej przy użyciu specjalnego urządzenia o nazwie stapler. Jednocześnie zasklepiane jest miejsce w którym znajdowała się zmiana. Ogromną zaletą tej metody jest fakt usunięcia wszystkich guzków na raz oraz krótki czas rehabilitacji.

Podwiązki gumowe – metoda ta polega na założeniu na podstawę guzka gumowej obrączki, która uniemożliwia przepływ krwi przez co guzek obumiera i w przeciągu kilku dni odpada. Zabieg ten jest bardzo skuteczny a dodatkową zaletą jest powstawanie w miejscu guzka blizn wzmacniających błonę śluzową. Zapobiega to powstaniu kolejnego guzka w tym miejscu.

Krioterapia czyli wymrażanie – metoda ta jest bardzo skuteczna. Polega na doprowadzeniu do obumarcia patologicznie zmienionego guzka, który po pewnym czasie odpada. Sam zabieg jest bezbolesny jednakże ból pojawia się po ustąpieniu znieczulenia i utrzymuje dość długo.

Fotokoagulacja – metoda polegająca na działaniu intensywnym światłem na guzki i przez to doprowadzenie do ich obumarcia. Metoda tracąca na popularności ze względu głównie a fakt, iż przy większej ilości guzków zabieg trzeba kilkukrotnie powtarzać.

Skleroterapia – metoda rzadko już stosowana, polegająca na ostrzykiwaniu okolic guzka substancjami doprowadzającymi do jego obumarcia w ciągu kilku tygodni.

Metodą stosowaną w najcięższych przypadkach jest chirurgiczne usunięcie hemoroidów. Zabieg jest bardzo skuteczny aczkolwiek może powodować bolesność pooperacyjną oraz wymaga rekonwalescencji.

Czytaj również:

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl